Close Menu
  • Home
  • nl12.lab
  • Film
  • Words
  • Photography
  • Books
  • Leo Erken
Facebook X (Twitter) Instagram
NL12 | Leo Erken
  • Home
  • nl12.lab
  • Film
  • Words
  • Photography
  • Books
  • Leo Erken
NL12 | Leo Erken

Tulpengoud, het boek.

2 Mins Read

Tulpengoud
Marie Louise Schipper tekst
Leo Erken foto’s
Taal: Nederlands. Verzending gratis binnen Nederland. Verzendkosten naar andere landen op aanvraag. amsterdam@nl12.nl

Het boek Tulpengoud verhaalt over drie Noord-Hollandse families die tulpen kweken en veredelen. Het leven van deze gezinnen raakt in een stroomversnelling wanneer de prijzen van nieuwe tulpensoorten plotseling enorm stijgen.

NederlanderOmslag voor pdfposter.indds weten niets van tulpen. Zonder schroom vertellen ze dat ze de Keukenhof, de prachtige jaarlijkse tentoonstelling waar honderdduizenden buitenlanders speciaal voor komen, nog nooit hebben bezocht. In Nederland heeft de tulp een stoffig en goedkoop imago. Buiten onze landsgrenzen is zij om haar uitstraling vermaard. De allermooiste Hollandse tulpen verdwijnen daarom naar verre streken. Toch zijn tulpen en Nederlanders tot elkaar veroordeeld. Al meer dan vierhonderd jaar worden ze hier gekweekt, in dit zeeklimaat gedijen de bollen het best. Duizenden nieuwe tulpen zijn inmiddels ontstaan. Op vele plaatsen in de wereld worden tegenwoordig tulpen gekweekt, maar vrijwel altijd is er Nederlandse expertise nodig om tot een succesvol resultaat te komen. De documentaire Tulpengoud verhaalt over drie Noord-Hollandse families die tulpen kweken en veredelen. Het leven van deze gezinnen raakt in een stroomversnelling wanneer de prijzen van nieuwe tulpensoorten plotseling enorm stijgen. De broers Arie en Jack Vriend hebben de kwekerij, die ze twaalf jaar geleden van hun vader overnamen, succesvol uitgebreid. Er is sinds kort een bloeiende handel in nieuwe soorten bijgekomen. Tulpen die worden gemaakt door veredelaars als Jan Ligthart en Ger Koomen. Samen met zijn vrouw José en hun zes kinderen werkt Jan Ligthart aan een betere toekomst. Nog niet zo lang geleden waren ze bijna failliet, nu breken betere tijden aan. Hun tulpen blijken opeens zeer gewild. Ger Koomen droomt van de perfecte tulp die hij ooit zal veredelen en waar hij beroemd mee gaat worden. De prijzen van de nieuwe soorten blijven stijgen, er wordt zelfs gesproken over windhandel. Beleggers en kwekers nemen, aangestoken door de tulpenkoorts, grote financiële risico’s. De vergelijking met de Tulpomanie van 1637 is snel gemaakt. De camera volgt gedurende anderhalf jaar de drie gezinnen. Het zijn roerige tijden. Taal: Nederlands.

ISBN 90 77386 033
NUR 696/653

 

Search
About

Leo Erken (Bemmel, 1964) is a visual artist working with IX, installation and (collecting) photography. A former photojournalist and filmmaker. He has hands-on approaches to creating and developing IX media working closely with a very young generation of artists. He is the founder of the nl12 studio and also teaches at St Joost School of Art & Design in Breda.

Recent Posts
  • Creating VR with teenager & child artists in Kharkiv, Ukraine
  • Створення VR з дітьми художниками у Харкові, Україна
  • De dood van Koning Eenoog
  • Een oude sollicitatiebrief…
  • The March – a VR about War
nl12

NL12
Van Hallstraat 52
1051 HH Amsterdam

amsterdam@nl12.nl

Copyright

Copyright © 2026 NL12
Website: Eilandwerk

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.